browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Okolica

SIANOŻĘTY wraz z USTRONIEM MORSKIM to jedne z piękniejszych miejscowości uzdrowiskowych północnej Polski. Oddalone o około 15 km od Kołobrzegu i 29 km od Koszalina oferują spokój i odpoczynek od miejskiego zgiełku. Turyści przyjeżdżają tu przez cały rok, aby podziwiać wyjątkowe krajobrazy, wsłuchiwać się w szum morza i oddychać powietrzem bogatym w biopierwiastki i jod ( wykazującym lecznicze właściwości w terapii górnych dróg oddechowych. Najkorzystniejsze warunki do inhalacji występują na plaży podczas bryzy morskiej i sztormów). Jesień jest więc idealnym czasem dla osób pragnących zadbać o swoje zdrowie, sprzyjać będzie m.in właśnie wysoka zawartość jodu w powietrzu.

Na spacer możemy udać się pieszo, lub rowerem (o ile nie zabraliśmy swojego, możemy wypożyczyć go w jednej z wypożyczalni), od Ustronia Morskiego do samego Kołobrzegu ciągnie się nad morzem pięknie usytuowana pośród lasów i wydm, ścieżką rowerową. Zbaczając ze ścieżki rowerowej w Bagiczu, zagłębiając się w Lesie Kołobrzeskim podążając błękitnym szlakiem turystycznym, dotrzemy do najprawdopodobniej najstarszego drzewa w Polsce, 800 letniego dębu Bolesław (starszy o 130 lat od słynnego Bartka), nieopodal Bolesława rośnie „młodszy” o 160 lat dąb Warcisław.

Wracając na ścieżkę rowerową docieramy do lotniska w Bagiczu, na którym odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem, motolotnią oraz skoki spadochronowe. Lotnisko w Bagiczu jest także miejscem widowiskowych i emocjonujących imprez sportowo – rekreacyjnych. Odbywają się tu m.in. Motolotniowe Mistrzostwa Polski o Puchar Bałtyku oraz wiele imprez rozrywkowych z udziałem największych gwiazd muzyki polskiej.

Dla zapalonych wędkarzy, z Kołobrzegu organizowane są wyprawy morskie na dorsza, i zapewniamy że fachowa załoga i posiadany sprzęt nie pozwolą wrócić z wyprawy „o kiju”, miła i serdeczna atmosfera podczas tych rejsów sprawi że całodzienny rej zanim się obejrzymy już się zakończy, pozostawiając niezatarte wrażenia.

Gąski, to miejscowość oddalona od Ustronia Morskiego o 8km w kierunku przeciwnym do Kołobrzegu, bardzo polecamy odwiedzenie jednej z wyższych latarni morskich naszego wybrzeża, jest ona udostępniona do zwiedzania przez turystów.

W sezonie letnim w malowniczo położonym amfiteatrze odbywają się niemal codziennie atrakcyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe.

Jedną z miejscowych atrakcji jest niewątpliwie zaprzyjaźniona stadnina koni, która udostępnia turystom możliwość spędzenia niezapomnianych chwil z tymi wspaniałymi zwierzętami. W zależności od umiejętności można wybrać się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża, lub dla mniej wprawnych, lub tych dla których może być to pierwszy kontakt z koniem… spędzenie czasu w stadninie, pod czujnym okiem miłej i wykwalifikowanej obsługi (rezerwacja terminów pod telefonem 0504 837 903)

Wieczorem, po pełnym wrażeń dniu możemy udać się z cała rodziną na ognisko, do przytulnej kafejki, lub jednego z licznych letnich ogródków, gdzie zjemy kiełbaskę z grilla, świeżą rybkę… i zapijemy to ulubionym napojem 🙂